Världspremiär för LEGO® Festival of Play under höstlovsveckan!
LEGO® Festival of Play är en upplevelse för hela familjen, fylld av aktiviteter och spännande artistuppträdanden. Kliv in genom festivalens magiska portal och följ med på äventyret i fängslande världar, fulla av överraskningar som bjuder in till att skapa, utforska och drömma. Samla familjen och vännerna och engagera er i populära och viktiga ämnen genom lek, musik, dans och vänskapliga tävlingar. Låt er fascineras av fantasins oändliga möjligheter och utforska nya sätt att återbygga världen med LEGO byggklossar.
På festivalscenen välkomnar vi nya stjärnskottet Theoz som de senaste åren gjort succé i Melodifestivalen. Med sin sprudlande energi har han tagit Sverige med storm och på LEGO® Festival of Play kommer Theoz framföra sina största hits för alla festivalbesökare. Gör er även redo för en av Sveriges mest unika popgrupper, Dolly Style, där förebilderna Molly, Holly och Dolly kommer att uppträda med en färgsprakande och fartfylld show. Det är en akt per dag, som uppträder på både förmiddagen och eftermiddagen.
Fredag: Dolly Style
Lördag: Theoz
Söndag: Theoz
Entréerna öppnar:
Fredag 3 november: 09.00-18.00
Lördag 4 november: 09.00-18.00
Söndag 5 november: 09.00-18.00
Event pågår:
Heldag: 09.30-18.00
Förmiddag: 09.30-13.30
Eftermiddag: 14.00-18.00
Datum & tider
Fredag
3 november 202309:00
Lördag
4 november 202309:00
Söndag
5 november 202309:00
Inför besöket
Läs merBiljetter
Välj mellan heldag, förmiddag & eftermiddag
Res till evenemanget från hela Sverige
Att ta tåget är inte bara smidigt, det är också ett klimatsmart alternativ. Köp på sj.se eller i SJs app.
Köp tågbiljetterVi kör dig dit - och tryggt hem igen
Låt Taxi Stockholm vara en del av din upplevelse! Vi ser till att du kommer till och från arenan smidigt, tryggt och bekvämt. Ladda ner appen i App Store eller Google Play.
Boka taxi